Må klokken være implementert i kassasystemet eller kan den hentes fra windows (operativsystemet)?

Etter kassasystemforskrifta § 2-5 tredje ledd skal et kassasystem ha klokke. Klokken skal være stilt til norsk normaltid og justeres for sommertid.

Det er tilstrekkelig at kassasystemet bruker klokken i operativsystemet.