Presse
Pressetelefonen: 945 01 000
SMS besvares ikke.
E-post: [email protected]
Er du privatperson eller en bedrift? Ring 800 80 000.
Siste pressemeldinger, nyheter og kronikker
-
Alle skattemeldinger er sendt ut – flere har allerede fått utbetalt skatt til gode
- 29.03.2026
- Pressemelding
Denne uken ble de siste skattemeldingene for inntektsåret 2025 sendt ut. Tallene viser at 3,7 millioner har sjekket skattemeldingen sin på skatteetaten.no og 655 000 har allerede fått skatteoppgjøret sitt.
-
Regelbrudd i 27 kommuner: Skatteetaten varsler om serveringssteder etter kontroller
- 25.03.2026
- Nyhet
Skatteetaten har varslet skjenkemyndighetene i 27 kommuner etter kontroller av serveringsbransjen gjennomført i julebordsesongen. Totalt gjelder varslene 68 virksomheter der etaten har avdekket brudd på skatte-, avgifts- og regnskapsregelverket.
-
Skjult kriminalitet krever felles innsats
- 23.03.2026
- Pressemelding
Etatenes felles årsrapport for a-krimsamarbeidet er nå publisert. Innsatsen dreies i større grad mot de mest alvorlige sakene, for å redusere kapasiteten til dem som kan gjøre størst skade.
-
Restskatt? Da kan det lønne seg å sjekke skattekortet
- 23.03.2026
- Kronikk
Ligger du an til skattesmell? For over en million nordmenn kommer skattemeldingen med en ikke ubetydelig restskatt. Forklaringen ligger i skattekortet, og hvis du vil unngå restskatt neste år bør du bruke litt tid på nettopp skattekortet ditt.
-
2,7 millioner har sjekket sin skattemelding
- 20.03.2026
- Nyhet
Oppdaterte tall per 20. mars viser at det er sendt ut rundt 4,5 millioner skattemeldinger. Så langt har 2,7 millioner logget inn på skatteetaten.no for å sjekke sin skattemelding.
Hente og bestille opplysninger
Slik går du frem for å bruke opplysninger fra Skatteetaten til bruk i journalistisk arbeid:
Opplysninger og oppslag:
Lønnstilskuddsordningen: Se hvem som har fått støtte
Kompensasjonsordningen: Se hvem som har fått støtte
Les mer om hvordan Skatteetaten deler opplysninger.
Vær på vakt mot svindelforsøk
Skatteetaten ber brukerne om å være på vakt mot svindelforsøk.
Se skatteetaten.no/svindel for informasjon.
Vår behandling av personopplysninger
Skatteetaten behandler personopplysninger om alle journalister som tar kontakt med oss.
Disse personopplysningene er navn og kontaktinformasjon, tilknytning til redaksjon, og innhold i spørsmål og svar som utveksles på e-post og telefon. Personopplysninger lagres i tilknytning til saken din. Har en journalist vært i kontakt med oss i forbindelse med flere saker, vil det være flere loggføringer.
Dette gjør vi for å kunne følge opp og sørge for at du får svar på det du lurer på, samt å ha oversikt over mediehenvendelser.
Dersom du ikke ønsker at din kontaktinformasjon eller henvendelse logges, kan du presisere dette til en av pressekontaktene våre.
Våre medierapporter
I medierapporten presenterer vi en oversikt over Skatteetatens mediearbeid for året som har gått. Gjennom å lage slike rapport ønsker vi å fortelle hvordan vi jobber med media i Skatteetaten og ta lærdom av dialogen vi har gjennom året med ulike medier.