Hva gjør jeg hvis jeg vil trekke mer enn det skattekortet viser?

Du trenger ikke nytt skattekort fra skattekontoret.

Ta kontakt med din arbeidsgiver/lønningskontoret, eventuelt NAV/ din pensjonsutbetaler, og be dem om å trekke deg mer i skatt.

Skattebetalingsloven (kap. 5 § 5-5, 2. ledd) forplikter arbeidsgiver til å trekke mer skatt hvis du ber om det.

Hvis du er usikker på hvor mye mer skatt du vil trekke, kan du beregne skatten din med vår kalkulator. De fleste arbeidsgivere vil ha dette skriftlig fra deg.