Tredjepartsopplysninger - innskudd, utlån og renter mv
Banker, forsikringsselskaper mv. som har penger til forvaltning eller driver utlånsvirksomhet skal levere opplysninger til Skatteetaten om innskudd, utlån og renter.
Påloggingsopplysninger
Pålogging er personlig, også når du representerer en virksomhet. Du behøver ditt fødselsnummer/brukernavn og passord for den påloggingsmetoden du ønsker å benytte.
Roller og rettigheter
Når du skal sende inn tredjepartsopplysninger, må du ha en rolle på vegne av virksomheten du skal rapportere for. For å logge inn på Skatteetaten.no må du ha et norsk fødselsnummer eller D-nummer.
For å fylle ut og sende inn skjemaet trenger du en aven av disse rollene:
- Ansvarlig revisor
- Begrenset signeringsrett
- Regnskapsfører med signeringsrett
- Regnskapsfører uten signeringsrett
- Regnskapsmedarbeider
- Revisormedarbeider
- Utfyller/innsender
For Norskregistrert utenlandsk foretak (NUF), vil det i tillegg være mulig å fylle ut og sende inn for de med Enhetsregisterrolle Kontaktperson NUF.
Etter innsendingen
Når du sender inn skjemaet mottar du en kvittering fra Skatteetaten i innboksen. Kvitteringen er kun en bekreftelse på at oppgavene er sendt.
Når opplysningene er mottatt og registrert får du i tillegg en tilbakemelding fra Skatteetaten i innboksen. Her kan du se status på leveransen, lese tilbakemeldinger og korrigere eventuelle feil.